Korki analne i ich zastosowanie

Korek analny to wykonana z tworzywa sztucznego zatyczka analna która używana jest jako akcesorium seksualne. Najczęściej zbudowane są tak, że po włożeniu delikatnie dopasowują się do kształtu odbytnicy powodując przyjemne podniecenie seksualne, które może doprowadzić nawet do orgazmu. Korki analne są zbudowane podobnie jak dildo, ale zwyczajowo ich średnica jest węższa, a także zazwyczaj są krótsze. Gdyby ich długość była inna to groziłoby to uszkodzenie odbytnicy, odbytu lub esicy. Część końcowa jelita grubego również należy do bardzo czułych stąd też penetrujący koniec ma kształt obły, a jego powierzchnia jest gładka. Podstawa korka analnego jest zazwyczaj zwężona od strony niepenetrującej, co ma na celu zwężenie odbytu i tym samym zapobiegnięcie wysunięciu się zatyczki. 

korki analne

Korki analne w sklepie erotycznym.

Wielość kształtów, rozmiarów, kolorów i użytych materiałów może być początkowo zaiste zdumiewająca. Korki analne mają najczęściej charakterystyczny kształt ze średnicą węższą lub szerszą, nieco przypominającą penis. Występujące w dwóch typach - dla mężczyzn i dla kobiet - korki analne dla mężczyzn posiadają zakrzywienie, które ma wspomagać proces masażu prostaty. Jako materiału do wytwarzania zatyczek analnych używa się najczęściej polimerów, czyli tworzyw sztucznych takich jak silikon i lateks. Wprawdzie istnieją egzemplarze wykonane z drewna, metalu, szkła a ich niepenetrujące końce zakończone są elementami, przypominającymi ogony zwierząt, królików, koni i świń. 

Masturbacja analna będąca częścią autoerotyzmu koncentruje się na sferze analnej. Odbywa się ona za pomocą stymulacji odbytu i odbytnicy przy pomocy palców lub za pomocą stymulatorów o profilowanym kształcie: dildo, kulki analne, a nawet warzywa o kształcie penisa. Bywa, iż do penetracji analnej używa się całej ręki bądź pięści. 
Jednak to najczęściej rozmiar jest ważny i masturbacji dokonuje się za pomocą palców. W przypadku używania zatyczek ważny jest rozmiar korka analnego. Zbyt duży rozmiar może przyczynić się do podrażnień i zranień. Niedostateczny rozmiar będzie powodował dyskomfort. 

Masturbacja analna może być przyjemna bowiem w odbytnicy znajduje się mnogość czułych zakończeń nerwowych, które są szczególnie wrażliwe na przyjemne bodźce. Ponieważ ściana boczna odbytnicy i jelita grubego nie posiada własnego nawilżenia, ważne, by stosowaćlubrykanty przeznaczone do stosowania analnego. Może to zapobiec uszkodzeniu się narządów wewnętrznych.

lubrykant

Blog tylko dla osób pełnoletnich
Czy ukończyłeś 18 lat?